Среда, августа 17, 2022

Відкритий лист - крик душі!

savchinВзагалі я людина мирна, як то модно зараз казати – толерантна. Іноді, як на мене, аж занадто… Не скандальний та добрий чоловік. До того ж не письменник, але освічена й достатньо начитана та обізнана для своїх років людина. Одним словом жив як усі та іншим жити не заважав.

Так було до останнього четверга восьмого вересня, як я разом із своєю жінкою втрапив до дуже неприємної історії, ба – навіть халепи, що власне й спонукало взятися за перо…

Моя жінка Лариса Анатоліївна є приватним підприємцем та має невеличку кондитерську торгівлю на Соцринку, що на вулиці Рекордній в Запоріжжі. Я їй допомагаю. Отож маємо деякий зиск і живемо з сім’єю так вже років з дванадцять.

Давно мріяли завести власні ваги, щоби не орендувати в адміністрації рину. Нарешті першого вересня таки придбали. Доброзичливі жіночки з ДП «Запоріжжястандартметрологія» попередили, що ваги мають пройти повірку. Які справи? Звичайно, треба, то й треба. Ми збиралися на відпочинок, то й домовилися, що ваги привезу до лабораторії на вул. Антенну в понеділок 12 вересня.

Однак, сталося так, що з відпочинку ми повернулися раніше й вже 8-го вересня вийшли на ринок. То ж почали обслуговувати покупців на нових вагах. Аж тут, підходять двоє – чоловік і жінка та вимагають надати відповідний сертифікат на повірку вагів. На мою зустрічну пропозицію надати відповідні посвідчення та припис щодо перевірки, що відповідно до вимог чинного законодавства є обов’язковим, вони просто вийшли з павільйону та стали телефонувати з мобільного телефону. За десять хвилин до торгового павільйону буквально увірвалися дев’ять чоловіків спортивної статури в камуфляжі і почалося те, що в народі іменується «бєспрєдєлом».

На моє прохання представитися та надати відповідні посвідчення один назвався начальником служби безпеки КП «Запоріжринок, інший - водієм директора КП «Запоріжринок», а третій просто образив мене, сказавши, - «Он дажє нє можєт гаварить по рускі. Бидло. Гаварит на телячьєм язикє».

Люди добрі – це ж так про державну мову! Якою взагалі має користуватися будь-яка посадова особа. В Одесі, пам’ятаю, за подібні вислови інспектора ДАІ звільнили зі служби й наказали в адміністративному порядку. У нас, бачу, безкарно можна ображати за мову й зневажати все українське.

Нарешті один з них ніби старший, показав посвідчення на ім’я Олексія Полікарпова – працівника КП «Запоріжринок». Відрекомендувався начальником відділу оперативного контролю.

Тим часом його «яничари» обступили торговий прилавок та здійняли неймовірний ґвалт. Посипалися погрози і образи, як по відношенню до нас з жінкою, так і до всіх торговців у павільйоні. Стали складати протокол про адміністративне правопорушення. Вимагали понятих, але ніхто, звісно не зголосився, бо такого страху на людей нагнали…

Ми з жінкою люди законослухняні. Взагалі нічого проти перевірки та адмінштрафу, якщо допустили правопорушення, не маємо. Але, наголошую, законної перевірки та законно накладеного штрафу. І щоб без особистих образ та приниження людської гідності! Це ж був неприкритий рекет, бо нічого законного в тому наскоку «братви» й близько не було.

По-перше – контроль за вимірювальною технікою згідно до статті 244-7 Кодексу про адміністративні порушення належить виключно до компетенції органів виконавчої влади у сфері стандартизації, метрології та сертифікації. Представника ж «Запоріжжястандартметрології» серед нападників не було.

По-друге – адміністрація ринку, до якої й належать О. Полікарпов та його «братва», згідно до Правил торгівлі на ринках міста Запоріжжя, мають здійснювати лише одну контрольну функцію - здійснювати контроль за використанням продавцями торговельних місць за призначенням.

По третє – складання адміністративних протоколів не належить до компетенції посадових осіб комунальних підприємств.

Все це я довів до відома О. Полікарпова, але він був невблаганним. Причепився до моєї жінки, ніби той реп’ях, - підписуй протокол і точка.

Жінка підписала. Просто, аби припинити нарешті дикунство й свавілля. Людям же треба торгувати, а одстоювати власні права будемо в іншому місці. Так вирішили…

Сяк-так скінчився робочий день. Прийшли додому. Увімкнув комп’ютер та став переглядати запорізькі новини. Очам не вірю – на Запорізькому сайті «РепортерUA» вже з 15 годин 14 хвилин виставлено статтю про ринковий інцидент в інтерпретації пана Олексія Полікарпова. Що й казати – оперативно та гідно найкращого застосування! Аби ж то була правда. А там суцільна брехня та наклепницька маячня.

Навіть прізвище моє перекручено з Савчина на Савченко. Я дійсно, як людина небайдужа до суспільства, є помічником депутата. Але не Народного депутата Юрія Кармазина, як стверджується у статті, а депутата рангом нижче, на ім’я якого посилатися не хочу.

Що ж стосується моєї журналістики у газеті «Біла стріла», то це теж не у повній мірі відповідає дійсності. Я дійсно деякий час у 2009 році співпрацював з газетою, в чому не вбачаю нічого поганого. Та й газета та, на жаль, давно вже не друкується. Останній номер «Білої стріли» вийшов ще 10 червня 2010 року, в чому кожен може пересвідчитися, зайшовши на сайт STRELA.ZP.UA.

До того ж, люди чули й не дадуть збрехати, я жодним словом не посилався ні на жодну із зазначених в статті обставин.

Нарешті сама недолуга, образлива й з натяком на кримінал назва статті «Помощник депутата в Запорожье "крышует" продавцов на рынке?». Це вже на совісті редакції. Всі знають, що означає сленгове «кришувати». Це пряме звинувачення в криміналі, що також є наклепом, тепер у виконанні редакції сайта.

У зв’язку з вищевикладеним, я громадянин незалежної України Савчин Богдан Васильович відповідально заявляю, що наведена в зазначеній статті інформація є наскрізь фальшивою й наклепницькою.

Заявляю про злочинну діяльність начальника відділу КП «Запоріжринок» Олексія Полікарпова та його підлеглих, що проявляється у перевищенні службових повноважень та самоуправстві.

Свої конституційні права і свободи та власну людську гідність я змушений відстоювати у суді.

Савчин Богдан

Комментарии   

0 #26 Светлана 19.09.2011 19:12
О какой объективности может идти речь, если Вы четко заняли позицию т.н. "проверяющих", более того, заранее масштабно подготовились снимать, фиксировать, протоколировать и тут же экстренно разместили информацию в СМИ? Если бы я к примеру, не более, защищала или представляла интересы Савчина в суде, то разнесла в пух и прах такую аргументацию. А то, что конфликт существовал ранее, видно невооруженным глазом. Есть в Савчине нечто такое, что способно вызывать раздражение и строить ему козни людям непорядочным. Но это субъективно, лирика. Принципиально же следует воспринимать факты, а они налицо и не в Вашу пользу. Мы же умные и прекрасно понимаем, что такое рынок. Посмотрите, все в том же "Репортере" на изъятые противовесы, и посчитайте как равномерно распределяются суммы от обвесов и обсчетов на всю базарную челядь. Не мне Вам рассказывать сколько в день "снимает" с торговцев обычный охранник, а уж сколько все остальные, об этом знают даже школьники. Базар - место хлебное, об этом даже в своем "Аквариуме" писал В. Суворов-Резун и представьте о нашем "Большом Базаре", где торговал арбузами.
И к чему эта дискуссия? Вы воюете с торговцами до тех пор, пока у них нет сформированной организации, а "мафийка", кормится как дикий вепрь после спячки. Данный конфликт Вам лучше урегулировать первыми, пусть Савчин говорит и позиционирует себя как угодно, но ведь сознайтесь этот ход был запланированным7
Я к примеру, предпочитаю компромиссы, ибо худой, но мир, все равно лучше.
0 #25 эксперт 19.09.2011 11:11
Светлана, я действительно, как эксперт, не могу не заметить, что Вы упорно пытаетесь переключить внимание с действий продавца на действия проверяющих, но с какой целью? Вы почему то заняли чётко его позицию и потеряли тем самым признак объективности. Торговать на неповеренных весах - это уже нарушение правил, а если бы был зафиксирован факт обвеса, то мы бы говорили уже о втором нарушении. И к чему эти комментарии о весах рынка, это ведь не имеет отношения к делу. И я не представитель рынка, а эксперт в этом вопросе.
0 #24 Светлана 16.09.2011 17:10
Леха, Вы как майор Мельниченко, все записали?
Не боитесь, что так масштабно заранее подготовились, любой дурак понимает, что это "заказ". Неужели Савчин такой уж "опасный тип", что все, что с ним связано требует видео-фиксации?
Оставьте его без внимания и попробуйте посмотреть на ситуацию в другом аспекте.
+1 #23 leha 16.09.2011 14:44
Вот видео о том как себя вел Савчин http://www.youtube.com/watch?v=VhcrxySWsyQ&feature=feedu
0 #22 Светлана 16.09.2011 12:48
Эксперт, а каким боком С. нарушил права потребителей, у Вас есть основания таких выводов? Обвесил, обсчитал - нет! Значит, ищем в нарушении Правил торговли. Вы можете гарантировать, что арендуемые у Вас весы и гирьки-противовесы соответствуют ОСТам и не имеют погрешностей? Даю 150%, что имеют и любая незаангажированная проверка это покажет. И согласитесь, если бы он покрыл акт купюрой, Вы бы отметили грамотность его подхода к проблеме.
Помните бородатый анекдот про грузина-гаишника и объяснение на "чисто-грузинском" языке, когда жена нарушителя посоветовала положит червонец. Гаишник ответил: "Правылна, но мала пишешь!"
0 #21 Светлана 16.09.2011 08:02
Богдан, прошу понять меня правильно, но я не веду переписку с незнакомыми мне людьми.
Обратитесь к Вадиму Вышинскому и если он согласится представить Вас в английском стиле, я возражать не стану.
У него есть № мобильного телефона. Если "нет", подумайте над возможными вариантами.
С уважением.
0 #20 Богдан 15.09.2011 17:20
Светлана, это Богдан, оставте пожалуйста адресс вашей электронной почты, я с вами обязательно свяжусь
0 #19 эксперт 15.09.2011 11:34
Светлане
Если бы просто поругались, я думаю, что вывешивать не стали бы, они (продавцы-администрация) ругаются каждый день по поводу и без, но "говорят" мол прозвучали слова от Савчина о его причастности к народному депутату и редакции газеты, как основание оставить его в покое, а это уже прецедент и повод. Не так ли? И, ещё раз, он просто отказался предоставить инф-цию о поверке весов, а изложил, и вы подхватили, как высокопродуманную интригу конкурентов и способ уничтожить предпринимательство как таковое. Это им нужно, как вы думаете? Адм-ция между прочим живёт за средства предпринимателей и успешность последних её прямо интересует.
+1 #18 Светлана 15.09.2011 10:00
А к чему так экстренно была размещена информация о случившемся в Интернете, Вы представляете какое количество людей ее прочитало и узнало о том, какой плохой человек Савчин? Чего вдруг такая поспешность, или это превентивная мера защиты, чтобы деморализовать и подвергнуть человека психологическому прессингу. Ваш конфликт не из-за того ли, что кто-то теряет на "прокате" весов?
Необходимые (лихо сказано) свидетели будут давать нужные Вам показания по указке, но ведь они несут уголовную ответственность за дачу заведомо ложных показаний. Опровергнуть их легко, так что, дорогой эксперт, успокаиваться нужно было всем Вам, в т.ч. и Савчину, одновременно, а не доводить ситуацию до абсурда. А Савчин имеет право на моральный ущерб, заодно оплатит метрологическую поверку весов. Не так ли?
Одно слово "социальный базар".
0 #17 эксперт 15.09.2011 06:37
Светлане
Я прошу Вас успокойтесь. Лица были уполномоченными на проверку, никакой протокол не составлялся, был составлен акт, а это не распорядительный документ и не подлежит обжалованию. Ущерба нет, права и свободы не нарушены. Проводились профилактические действия без реализации каких либо санкций, даже элементарное предупреждение не выносилось. А моральный ущерб, так это вообще невозможно будет доказать, так как обе стороны могут привлечь необходимых свидетелей, и будет слово против слова.

You have no rights to post comments