Вторник, апреля 16, 2024

_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copyПерший віце-прем'єр Андрій Клюєв і його брат-депутат Сергій Клюєв втілюють собою "донецьку мрію"

З простої родини, вони побудували бізнес-імперію, паралельно беручи найактивнішу участь у владі. Ні депутатство, ні робота в уряді - тобто державна служба, яку заборонено суміщати з будь-чим іншим - не заважала братам примножувати свої капітали. Скоріше навпаки - допомогала.

При чому не мало принципового значення, хто обіймає посаду президента або прем'єр-міністра України - вони знаходили спільну мову з усіма.

 

У селі Рудики розташоване земельне володіння Клюєвих, яке розкинулося на 17 гектарах. Будинки братів розташовані на суміжних ділянках і їх можна побачити з космоса завдяки сервісу Google Maps.

1_copy_copy_copy_copy
 

Згідно з декларацією першого віце-прем'єра, у власності старшого Клюєва перебуває 9 гектарів землі, на балансі його дружини - ще 2 гектари.

Відповідно, можна припустити, що молодший Клюєв має у власності 6 гектарів. На жаль, сам депутат не відповів на чисельні запити "Української правди" про надання декларації про доходи. Апарат Верховної Ради також відмовився її показати без дозволу Клюєва. Під час зустрічі в кулуарах парламенту молодший брат віце-прем'єра повідомив, що не хоче спілкуватися з "Українською правдою".

Раніше наше видання публікувало знімки величезного маєтку Клюєва-старшого. За декларацією, площа будинку складає 2 тисячі 300 квадратних метрів.

2_copy_copy
 
3_copy_copy
 

А нещодавно нам вдалося отримати фотографії будинку Клюєва-молодшого. Їх було зроблено декілька років тому одним із найманих працівників під час завершального етапу оздоблювальних робіт в маєтку Сергія Клюєва.

Це не перший випадок, коли громадяни діляться знімками потаємних об’єктів високопосадових осіб, на яких вони працювали. Щонайменше, це вказує на наростання протестних настроїв у суспільстві.

БУДИНОК СЕРГІЯ КЛЮЄВА. ВИГЛЯД ЗЗОВНІ

Отже, завдяки цим фотографіям громадяни України тепер мають уявлення, як виглядають житлові умови депутата-брата першого віце-прем'єра.

4_copy_copy

5_copy_copy_copy_copy_copy

6_copy_copy_copy_copy_copy
 

7_copy_copy_copy_copy

8_copy
 

З одного боку, Сергій Клюєв має право за власні кошти подібним способом облаштовувати собі життєвий простір.

Але з іншого, такий спосіб життя свідчить, що бізнес у нього процвітає. Тож чи морально йому за цих обставин претендувати ще й на державну підтримку свого бізнесу - підтримку за кошти бюджету, які фактично недоотримають вчителі, лікарі та пенсіонери? Тим більше, якщо ця дотація надається йому власним братом?

Минулого року "Українська правда" писала про те, як Андрій Клюєв, будучи першим віце-прем'єром, очолив Комісію інвестиційних проектів. Одним з перших рішень цей орган виділив державну підтримку в розмірі 200 мільйонів 842 тисяч гривень запорізькому "Заводу напівпровідників" для розвитку їхнього бізнесу, що полягає в створенні елементів сонячних батарей.

За офіційною інформацією, головним акціонером запорізького "Заводу напівпровідників" з часткою 75 відсотків є заснована у Відні компанія "Актив Солар", яка фактично контролюється братами Клюєвими.

Подібна ситуація на Заході викликала шквал критики в пресі, коли з'ясувалося, що урядові аграрні субсидії отримує вища аристократія Британії як власники земельних ділянок.

Журналістське розслідування там встановило, що королева отримала субсидій на 408 тисяч фунтів, Герцог Вестмінстерський - на 562 тисячі фунтів, а Герцог Мальборо - на 452 тисячі фунтів. Таким чином, обурювалася громадськість, частина дотацій була адресована не справжнім аграріям, а латифундистам блакитної крові.

В Україні ж ідеться про зовсім інший порядок цифр бюджетної допомоги - 200 мільйонів гривень державної підтримки, виділених Клюєвим на бізнес Клюєвих. Це - 16 мільйонів фунтів стерлінгів, тобто в тридцять (!) разів більша сума.

БУДИНОК СЕРГІЯ КЛЮЄВА. ВИГЛЯД ЗСЕРЕДИНИ

9_copy_copy
 
10_copy_copy_copy_copy
 
11_copy_copy_copy
 
12_copy_copy_copy
 
13_copy_copy_copy
 

14_copy_copy_copy

15_copy_copy_copy_copy_copy
 

16_copy_copy_copy_copy_copy

17_copy_copy_copy_copy
 
18_copy_copy_copy
 
19_copy_copy_copy
 
20_copy_copy_copy
 
21_copy_copy_copy
 
22_copy_copy_copy_copy
 

При чому, схоже, Клюєв намагається заховати свою причетність до бізнесу сонячної енергетики та зекономити на податках, адже зареєстровано його компанію в Австрії, а весь ланцюжок веде до однієї з тихих податкових гаваней світу, де зазвичай прописано підставні структури.

Але про це - в другій частині розслідування.

По материалам: "Украинская правда

 

Комментарии   

0 #12 prokl 24.10.2011 15:13
Олигархия вместо модернизации производства и перехода к шестому технологическому укладу покупает себе яхты с ПВО и подводными лодками (это какой нужно обладать развитой манией преследования, чтобы тратить деньги на такой бред?) и прочие предметы роскоши.
0 #11 Z 23.10.2011 19:07
"Быть самым богатым человеком на кладбище для меня не имеет никакого значения. Ложиться спать с мыслью, что мы создали нечто прекрасное – вот что для меня важно".

Интервью Wall Street Journal, 1993 год

Основатель Apple Стив Джобс, скончавшийся 5 октября 2011 года, запомнится нынешним и будущим поколениям не только революционными технологическими новинками, но и выдающимися фразами.

Чем запомнитесь вы, жлобы, не любящие свою страну и свой народ?
0 #10 Aleksus 23.10.2011 18:49
Боже, та цей маєток - це сама скромність, ви шо, люди! У порівнянні з тим, з яким розмахом будують собі деякі, скажімо так, високодержавні магнати ТБ і політики (хто вміє рахувати, той вирахує), ті, що гріються на геополітичних схемах і стоять трішки в тіні за тими мордами, які щодня по телевізору - о,
там - ріальна "па багатому", їдеш по трасі - ЗАМКИ із заповідниками собі будують (як пани собі в Кам'янець Поділському чи в Олеськові колись будували) за численні десятки мільйонів талярів.
Та ви шо! Клюєв іще доволі скромна людина, виявляється (ну, по фотках)

Але, я вам чесно скажу - ніякої заздрості я не відчуваю до тих людей, взагалі. Воно все таке, хоч і величезне і "типа багате", но безрадісне якесь, БЕЗБЛАГОДАТНЕ, я би сказав. Порожнє.

Вони, всі ці тіпа пост-совкові "магнати" (на яких просто в нужний час і в нужному місці "упали" гроші) - це жалюгідне явище.

Я їм не заздрю.
Вони всі на гачку. На міцному. І дріт у цього гачка - короткий. Смик! - і ти уже не "магнат".
0 #9 Химера 23.10.2011 18:39
Лепотааа...
Ну пройдет 200 лет и на этих дворцах придется приколачивать табличку -- исторический памятник архитектуры начала 21 века построеный КЕМ? Графом и Гетьманом? или по честному -- воровитыми чинушами наперсточниками на тот исторический период самой бедной страны в Европе!
0 #8 Миклован 23.10.2011 18:21
Дивлячись на цей маєток в наших умовах, розумієш, чому подібні йому горіли, а господарі та члени їх родин висіли на воротах з висолопленими язиками. А наче ж гарні люди, цуциків любили, нікого і не вбили власноруч...Потім ці будинки переходили з рук в руки, але хозяєва чи їх діти там вже не жили.
0 #7 глас 23.10.2011 18:02
Думаю, когда сказка ВФЯ и прочих графьефс подойдет к концу, немногие проявят мужество застрелиться. Большинство будет ссать в штаны и вешаться на руки конвоирам.
0 #6 demikri 23.10.2011 17:49
Всё думаю, когда же он начал активно воровать? В 84-м окончил ДПИ горный инженер - работал после вуза горняком под землей, был нищий, до 91-го работал ассистентом на кафедре ДПИ (аспирант, препод) - тоже, считай, был нищим. Когда же начал активно воровать? С 1991 года по 1994 год резко становится технический директор объединения "Шельф", президент АО "Промкомсервис", гендиректор АО "Укрподшипник" в Донецке. С чьей подачи от препода в ДПИ до техдиректора "Шельф"? А затем пошла лафа - с 1994 года (когда в стране была полная ж...) работал в местных органах исполнительной власти: зампред Донецкого облсовета, первым замом мэра Донецка, заместителем донецкого губернатора (Виктора Януковича) . В 1996-2002 гг. был депутатом Донецкого горсовета. Вот откуда бабульки - с 1994 года, когда во власть проник - можно было активно присваивать всё вокруг себя . Заметьте, Янык был тогда губернатором. Да, из грязи (в буквальном смысле из-под земли горняком) в князи - путем непристойнейшего воровства
0 #5 доля 23.10.2011 17:37
Щось нашу "еліту" потягнуло на золоту сантехніку, мабуть репортаж з палацу Хусейна дійсно не дивились!
Історія може повторитися!
0 #4 пересічний 23.10.2011 17:27
Ось читав сьогодні про стан справ у Лівії. Фото маєтків Каддафі, думаю, ще раніше всі бачили. Що зараз залишилось - теж не секрет. І це при цьому, що купа людей його любили і були готові воювати та помирати за нього.
І я пишу не через заздрість, а з надією на те, що влада нас, українців, таки допече. і станеться це скоро. І ми, забувши про те, хто за кого голосував і хто в якому регіоні живе, таки згуртуємось і зробимо так, щоб вони, палацо-тримачі, таки не тільки без палаців залишились, а й працюючи за заробітню справжніх бюджетників відробили нам хоч мільйону частину.
Земля-кругла. І так хочеться вірити, що українська - також.
0 #3 Alyiy 23.10.2011 15:42
И я бы мог так бизнес вести, кредитов в банках под бешеные проценты не брать, а всё с бюджета и с бюджета под разными инновационными схемами, а потом удивляемся. как это в нищей стране, как Украина такие маетки, но чтоб такое построить и отделать, сколько нужно обделить стариков, учителей, врачей, работников культуры, не додав им или сколько нужно скрыть налогов, чтобы возвести сие "закрытое" от глаз счастье. И странно ни налоговой милиции, ни просто ГНИ не интересно, а зак какие шиши возведено? А позолоченную сантехнику они у "Гаранта" в Межигорье подсмотрели, ну прям, как цыгане, усё блестит, но вкуса никакого. Интересно за эти 17 гектаров платится налог на землю или тоже, как Тигипко банк продал, а налоги не заплатил, Противно, когда эти мужи, которых синяки выбрали думают не об обществе и достатке тех же выбравших их синяков, а своём маетачке с ангелочками под куполом, м-да.

You have no rights to post comments