Вторник, февраля 20, 2024

7fe5483-300cvet"Українська правда" продовжує досліджувати закордонну нерухомість вітчизняних можновладців.

Високопосадовці давно зробили вибір на користь західного світу. Там вчаться їхні діти, там вони відпочивають, там реєструють свої приватні літаки і там засновують компанії, які виступають парасолькою для їхнього бізнесу.

Але на цьому їхня інтегрованість у західний світ не обмежується. Родини вітчизняних політиків просто живуть на Заході, поки їхні годувальники - політики "заробляють" кошти в Україні.

У минулій публікації ми писали про маєток у престижному районі Відня сина прем’єр-міністра України Олексія Азарова.

Тепер черга дісталася до братів Клюєвих, старший з яких працює першим віце-прем'єром, а молодший є народним депутатом і заступником голови фракції Партії регіонів.

На наступних виборах Сергій Клюєв планує обиратися за округом в Донецькій області - швидше за все, у місті Артемівську. Але більш справедливо було би, якби Клюєв-молодший балотувався за округом у околицях австрійської столиці Відня.

Бо саме там мешкає його родина.

Раніше "Українська правда" писала про те, що Клюєв-старший за кошти бюджету виділив 200 мільйонів гривень державної підтримки родинному бізнесу сонячних електростанцій, зареєстрованому в Австрії. Ця діяльність у них оформлена на компанію Activ Solar.

Компанія Activ Solar розташована у Відні в одному офісі з іншою фірмою Клюєвих – Slav AG.

"Українська правда" придбала виписку про компанію Slav AG. Серед членів наглядової ради ми побачили прізвище дружини депутата Сергія Клюєва Ірину Клюєву.

3a86f7f-vypiskla_copy_copy

Але зі здивуванням ми помітили, що адресою Ірини Клюєвої значиться не Київ, не Донецьк і навіть не село Рудики, де на 17-гектарній ділянці розташовано маєток братів.

Ірина Клюєва зареєстрована в... Тульбінгу - невеликому містечку біля Відня, куди ми і відправилися на пошуки родичів українських можновладців.

Райський куточок для донецької родини

ТульбінгерКогель - це навіть не містечко, а невеличке і затишне село посеред мальовничої природи - поблизу Відня на пагорбі у самісінькому лісі.

Чисельність комуни Тульбінг нараховує до трьох тисяч осіб, одна з яких має прізвище, знайоме мільйонам українців - Клюєва.

Окрім того, що в Тульбінгу красиво і затишно, є ще одна перевага - тут немає жодних сторонніх людей і очей. На все село - чи не дві вулиці.

Будинок Клюєвих - за адресою Groissaustraße, 12. Він - найбільший в ТульбінгерКогелі. Паркан тягнеться вздовж вулиці на 20-30 метрів, тоді як решта будинків мають в два-три рази коротший вихід до дороги.

25d0630-map

Австрійська нерухомість Клюєвих

Маєток Клюєвих під Києвом вражає розмірами. Це садиба на 17 гектарів, розташована в Рудиках за Конча-Заспою, відгороджена від зовнішнього світу багатометровим муром і чисельною охороною.

Але якщо в Україні це виглядає нормою, то в Австрії - дикістю.

Будинок Клюєвих у Тульбінгу відділено від дороги декоративним парканом та туями, а присадибна ділянка складає лише 27 соток. Щоправда, це все одно чи не найбільший наділ у цьому містечку.

6489cf2-untitled-1

Будинок Клюєвих у Тульбінгу

78387f2-untitled-3

6fd8fed-untitled-2

9df11b2-untitled-6

df63919-nomer1

Адреса, за якою зареєстрована у Австрії дружина Сергія Клюєва - Groissaustraße, будинок 12, ТульбінгерКогель

Видно, що австрійський маєток Клюєвих доволі новий - чи нещодавно відбудований.

За збігом обставин, коли "Українська правда" тільки прямувала вулицею до будинку, туди під'їхав позашляховик, звідки вийшов чоловік - чи то водій, чи то охоронець - а також... сама Ірина Клюєва.

Вони приїхали з пакунками з магазину і невеличкою валізою, що виглядає як ручна поклажа на один день.

Дружина Клюєва була вбрана по-домашньому - у куртку і спортивні штани. Виглядало це все так, наче людина повертається додому.

Після того, як ми подзвонили у двері, їх відчинила хатня робітниця, яка спілкувалася російською. Поговорити з самою Іриною Клюєвою не вдалося - за словами прислуги, вона вийшла з будинку.

Місцеві, які живуть у Тульбінгу, нічого не знають про українських сусідів.

Але не біда. Австрія, на відміну від України, держава з прозорою власністю. Через інтернет за 9 євро 90 центів ми придбали виписку про нерухомість Клюєвих у Тульбінгу.

Згідно з документами австрійського реєстру, цей будинок площею 558 метрів, який значиться австрійською пропискою дружини Клюєва, належить фірмі GBM Handels- und Vertretungs GmbH.

a67ae33-bti

Відповідно до відкритої бази даних австрійських підприємств, компанія GBM займається... "управлінням власністю" будинку в Тульбінгу.

Акціонерами компанії GBM є дві юридичні особи - Bulinga Ventures LLC та Revaldo Holdings Ltd. Судячи з абревіатур в назві, дані фірми можуть бути офшорними. Нам не вдалося знайти жодних згадок про них в інтернеті.

Водночас нашу увагу привернула інша деталь. У телефонному довіднику австрійських фірм ми знайшли адресу і контакти цієї самої компанії GBM, яка володіє будинком, де прописана Клюєва. Фірма GBM зареєстрована за віденською адресою: Wipplingerstraße, 35. Віденський телефон: 405 31 61 плюс додатковий номер 0.

Точно за цією адресою і за цим телефонним номером включно з останнім додатковим нулем знаходяться ще дві цікавих компанії.

Це фірма братів Клюєвих Slav AG, а також знайома нам з попередніх розслідувань компанія Activ Solar, що володіє бізнесом сонячної енергетики в Україні та отримує дотації з бюджету.

Таким чином, коло замкнулося.

Щоправда, так і залишилося без відповіді питання - якщо Клюєви не лише реєструють свій бізнес через австрійські материнські компанії, але і фактично мешкають там, то чи повинен їхній бізнес претендувати на матеріальну допомогу з коштів державного бюджету України?

P.S. "Українська правда" надіслала до прес-служби Сергія Клюєва запит щодо австрійської нерухомості його родини, але відповіді так і не отримала.

You have no rights to post comments